V Senici na základe protestu prokurátora zastupiteľstvo zmenilo VZN

V Senici na základe protestu prokurátora zastupiteľstvo zmenilo VZN

MsZ v Senici 7.2.2019 MsZ v Senici 7.2.2019 zdroj: NaZahori.sk

Mestskí poslanci v Senici na svojom prvom tohtoročnom zastupiteľstve 7.2.2019 na základe protestu prokurátora schválili nové znenie Všeobecného záväzného nariadenia o poskytovaní dotácií z rozpočtu mesta, v ktorom upravili sporné body podľa návrhu prokuratúry.

MsZ v Senici 7.2.2019 zdroj: TV SEN

Problémom bolo ustanovenie, ktoré od žiadateľov o dotáciu vyžadovalo viaceré potvrdenia, medzi inými o tom, že nemajú podlžnosti voči mestu.

„Na dotáciu nie je právny nárok. Pokiaľ si my určíme interné podmienky, tie budú rozhodujúce. Napriek tomu, že žiadateľ môže mať podlžností a napriek tomu si môže podať žiadosť, je na poslancoch, či to zohľadnia. Naopak dostanú väčšiu možnosť na rozhodovanie,“ vyjadril sa po zastupiteľstve primátor Senice Martin Džačovský.

 „Mesto môže a nie musí poskytovať dotácie. A preto by sme mali právo o tom rozhodovať. Mám obavy, že nakoniec je znenie nového nariadenia moc benevolentné a poslanci môžu odsúhlasiť dotáciu aj subjektu, ktorý bude mať podlžnosti voči mestu,“ ozrejmil svoj názor Pavol Kalman.

Hlavná kontrolórka mesta Senica Elena Jankovičová sa na zastupiteľstve k spornému VZN vyjadrila takto: „Nebola som s názorom prokurátora úplne stotožnená. Nemali sme úplne rovnaký názor v niektorých bodoch. Konzultovala som ich s ním, ale ten neakceptoval moje námietky.“

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 07 február 2019 18:39

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Senica - Najnovšie fotogalérie

Slováci zo zahraničia volia v obci Kúty

Slováci zo zahraničia volia v obci Kúty - foto: Róbert Fritz 
Slováci zo zahraničia volia v obci Kúty - foto: Róbert Fritz Slováci zo zahraničia volia v obci Kúty - foto: Róbert Fritz Slováci zo zahraničia volia v obci Kúty - foto: Róbert Fritz Slováci zo zahraničia volia v obci Kúty - foto: Róbert Fritz

Ján Volko v Jablonici

Ján Volko v Jablonici Ján Volko v Jablonici Ján Volko v Jablonici Ján Volko v Jablonici Ján Volko v Jablonici

FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz)

FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz)

Čarovný odkaz Vianoc v Senici

Čarovný odkaz Vianoc v Senici Čarovný odkaz Vianoc v Senici Čarovný odkaz Vianoc v Senici Čarovný odkaz Vianoc v Senici Čarovný odkaz Vianoc v Senici

Senica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada