Skalica: Po stretnutiach o platoch zamestnancov mesto spokojné, ale odbory nie

Skalica: Po stretnutiach o platoch zamestnancov mesto spokojné, ale odbory nie

Skalica: Po stretnutiach o platoch zamestnancov mesto spokojné, ale odbory nie NaZahorisk

Mesto, zamestnanci a odbory riešili vzniknutú situáciu po zverejnení listu zamestnancov mesta Skalica s nespokojnosťou zamestnancov mesta s určením ich platov. Prinášame vyjadrenie mesta Skalica a stanovisko výboru ZO SLOVES pri MsÚ v Skalici.

7.2.2019 nám bol do redakcie doručený list zamestnancov mesta Skalica, adresovaný svojmu zamestnávateľovi, v ktorom vyjadrujú svoju nespokojnosť s určením ich platov od 1.1.2019.

51 podpísaných zamestnancov mesta v liste doručenom do podateľne úradu a aj primátorke mesta Skalica Anne Miernej, vyjadrujú sťažnosť so znížením resp. zrušením osobných príplatkov.

Následne sa vyjadrila k celej situácii aj primátorka mesta Skalica Anna Mierna:" "Stretli sme sa tri strany – mesto, zamestnanci a odborári. Dohodli sme sa na normálnych pravidlách vyjednávania. Za dva týždne 21. februára si spoločne sadneme za stôl a budeme spolu rokovať. Budeme hľadať možnosti a keď bude treba, zverejníme informácie. Pokiaľ nenájdeme spoločné riešenie, nebudeme sa zatiaľ k veci vyjadrovať.“

Na otázky redakcie adresované 26.2.2019 mestu Skalica k avizovanému stretnutiu na 21.2.2019 zamestnancov, mesta a odborárov k situácii okolo platov a k ich riešeniu - prípadne k výstupu z tohto stretnutia, nám bolo doručené toto stanovisko:

"Primátorka Anna Mierna sa stretla od uvedeného termínu so zástupcami odborovej organizácie a zamestnancov niekoľkokrát. Jednania prebehli konštruktívne a bezproblémovo. Výsledkom sú nové platové dekréty, ktoré schválili všetky tri strany a ktoré boli pracovníkom odovzdané do 28. februára. Vec považujeme týmto za vyriešenú a uzavretú," informoval redakciu 28.2.2019 Miroslav Minďáš zo sekretariátu primátora, viceprimátora a prednostu Mesta Skalica.

Stanovisko ZO SLOVES pri MsÚ Skalica

- k postupu zamestnávateľa pri určení platov zamestnancov Mesta Skalica k 1.1.2019 a nesúhlasom so znížením osobných príplatkov.

Prinášame vám aj stanovisko výboru odborovej organizácie ZO SLOVES pri MsÚ v Skalici, ktoré redakcii poskytla 4.3.2019 predsedníčka ZO SLOVES pri MsÚ v Skalici Lucia Kubová.

"Požiadavkami výboru bolo vrátenie osobných príplatkov na pôvodnú výšku a individuálne prehodnotenie ich výšky v spolupráci s priamymi nadriadenými. Výsledkom vyjednávania bola ústna dohoda, s ktorou súhlasili obe strany (vyhovenie našim požiadavkám v plnej výške).  Na druhý deň po tejto dohode sme boli zavolaní znova na ďalšie vyjednávanie, pričom podmienky boli zo strany zamestnávateľa opätovne zmenené v neprospech zamestnancov. Vyjednávanie zamestnávateľa s odborovou organizáciou trvali cca tri týždne. Zápisnice z týchto jednaní sú súčasťou zápisníc odborovej organizácie. Požiadavkám výboru ZO SLOVES pri MsÚ nebolo vyhovené a osobné príplatky neboli vrátené na pôvodnú výšku," informovala Lucia Kubová.

Zamestnanci vyjadrili listom vedeniu mesta Skalica sťažnosť na nezákonnosť s určením ich platov

VIAC TU: http://www.nazahori.sk/index.php/skalica/item/2041-zamestnanci-vyjadrili-listom-vedeniu-mesta-skalica-staznost-na-nezakonnost-s-urcenim-ich-platov

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 04 marec 2019 13:59

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Skalica, prezidentské voľby, 1. kolo

Skalica, prezidentské voľby, 1. kolo Skalica, prezidentské voľby, 1. kolo Skalica, prezidentské voľby, 1. kolo Skalica, prezidentské voľby, 1. kolo Skalica, prezidentské voľby, 1. kolo

Skalica, Deti na hokej

Skalica, Deti na hokej Skalica, Deti na hokej Skalica, Deti na hokej Skalica, Deti na hokej Skalica, Deti na hokej

HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 2. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále

HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále HC Topoľčany - HK Skalica, 1. štvrťfinále

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
23
24
25
26
27
28
29
30
31
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada